jak dojechać z lotniska do centrum

Jak dojechać z lotniska do centrum Warszawy? Poznaj dostępne metody

Chcesz wiedzieć, jak dojechać z lotniska do centrum Warszawy? Ze względu na wygodę turystów i na ich dużą liczbę, lotniska w Polsce są bardzo dobrze skomunikowane i bardzo łatwo można dostać się do centrum miasta taksówką, autobusem lub pociągiem. W poniższym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak usprawnić dojazd z lotniska do centrum miasta.

Warszawa – dojazd z lotniska do centrum taksówką

Jak dostać się z lotniska do centrum? Najszybszy sposób, to dojazd taksówką. Lotnisko na Okęciu od ścisłego centrum oddziela dystans ok. 8 km. Za przejechanie takiej trasy taksówką zapłacimy w granicach 40 zł. Co więcej, nie musimy też martwić się, że zajmie nam to za dużo czasu – postój znajduje się zaraz przy wyjściu z hali przylotów. Warto jednak pamiętać, że należy korzystać z usług pojazdów, których kierowcy są zrzeszeni w legalnych korporacjach. Nieświadomi turyści mogą łatwo wpaść w ręce oszustów, którzy potrafią wyłudzić za taki kurs nawet 150 zł. Uspokajamy jednak, że granice administracyjne lotniska są szerokie aż do okolic ulicy Bennetta. Wszystkie lotniskowe parkingi są kontrolowane przez Służby Ochrony Lotniska, a mandaty za działalność niezrzeszonych przewoźników osiągają dość wysokie ceny. Dobrym sposobem na dojazd z lotniska do centrum może okazać się wypożyczalnia samochodów Warszawa lotnisko.

jak dojechać z lotniska do centrum taksówką

Jak dojechać z lotniska do centrum Warszawy autobusem?

O tym, że lotnisko jest dobrze skomunikowane świadczy fakt, że docierają tam autobusy komunikacji miejskiej kilku linii. Jakimi liniami można zorganizować transport z lotniska do centrum? Jeśli chodzi np. o Warszawę N\na Ursynów lub Pragę dojedziemy linią 148, prosto do centrum zawiozą nas linie 175 i 188. Do Metra Wilanowska podjedziemy autobusem 331. Dla nocnych podróżników uruchomiona jest również linia nocna N32, która kursuje pomiędzy lotniskiem Warszawa Okęcie a stołecznym Dworcem Centralnym między 23:15 a 4:49. Ile kosztuje bilet z lotniska do centrum? Zakup takiego biletu to najczęściej koszt kilku złotych. Bilet normalny wyniesie nas 4,40 zł, a ulgowy 2,20 zł. 

Warszawa transport z lotniska do centrum pociągiem

Szukasz innej odpowiedzi na pytanie, jak dojechać z lotniska do centrum? Już od ładnych kilka lat użytkownicy lotniska na Okęciu dzięki podziemnej stacji kolejowej mogą dostać się do centrum również pociągiem. Lotnisko im. Fryderyka Chopina obsługują Szybka Kolej Miejska oraz Koleje Mazowieckie. Liniami S2 i S3 przejedziemy przez całą Warszawę – aż do Sulejówka Miłosnej bądź Legionowa. Jeśli natomiast chodzi o Koleje Mazowieckie istnieje coś takiego, jak bilet lotniskowy, który daje uprawnienia do przejazdu pociągiem oraz pojazdami komunikacji miejskiej. Taki bilet dostaniemy już za 19 zł. Transport z lotniska do centrum pociągiem jest bardzo wygodną opcją.

jak dojechać z lotniska do centrum warszawy

Uber i rower, czyli inne sposoby na dojazd z lotniska do centrum Warszawy

Szukasz innych sposobów na dojazd z lotniska do centrum? Oczywiście możesz skorzystać z Ubera lub Bolta. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Warto dodać, że tym sposobem transport możesz mieć bezgotówkowo. Jeśli to akurat Twój styl podróżowania, pamiętaj tylko, że na terenie lotniska obowiązuje zakaz poruszania się niezrzeszonych przewoźników. 

Wiele lotnisk przygotowało coś również dla miłośników rowerów. Na ich terenie dostępny jest system Veturilo, dzięki któremu z łatwością możesz wypożyczyć rower i cieszyć się dużą niezależnością. To tani sposób na to, jak dostać się z lotniska do centrum. Bilet 20-minutowy kosztuje 0,10 zł, a na 24 godziny możemy wypożyczyć rower już za 10 zł. 

Jak dojechać z lotniska do centrum Warszawy? Wybierz wypożyczalnię samochodów!

Chcesz szybko znaleźć sposób jak dojechać z lotniska do centrum? Jeśli nie chcesz martwić się o dojazd z lotniska do centrum, warto zainteresować się opcją, jaką jest wypożyczalnia samochodów. W wypożyczalni samochodów znajdziesz lokalizacje rozłożone po całej Polsce. Możesz wypożyczyć auto w jednej z nich, a zwrócić w zupełnie innej. Bardzo często wypożyczysz auto bez limitu kilometrów i bez kaucji. Co więcej, masz zagwarantowane bezpieczeństwo. Każdy z naszych samochodów prezentuje wysoką jakość techniczną i estetyczną. Wszystkie auta posiadają aktualne przeglądy techniczne, a kierowca dostaje pakiet podstawowych ubezpieczeń. Zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego. Skorzystaj z wypożyczalni samochodów i ruszaj w świat!