Mieszkam za granicą i przylatuję do Polski. Gdzie wypożyczyć samochód?

Jeśli mieszkasz na co dzień za granicą, a w Polsce bywasz jedynie od czasu do czasu, warto zapewnić sobie własne auto w trakcie tych dni. Dzięki temu zyskasz pełną swobodę i zaoszczędzisz na transporcie. Samochód na pobyt w Polsce pozwoli Ci zrezygnować z konieczności zdawania się na nie zawsze punktualną komunikację miejską lub odpłatne przewozy.

Dowiedz się, gdzie wypożyczyć auto na pobyt w Polsce, aby zapewnić sobie wygodny, przystosowany do Twoich indywidualnych potrzeb oraz atrakcyjny cenowo transport.

Samochód na czas pobytu w Polsce – zalety

Auto na pobyt w Polsce to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie w każdej sytuacji. Przede wszystkim odbierasz je już na lotnisku, dzięki czemu praktycznie zaraz po przybyciu do kraju możesz pojechać tam, dokąd tylko chcesz. Czy port lotniczy jest w Twoim mieście, czy też czeka Cię jeszcze kilkadziesiąt kilometrów do miejsca docelowego, masz całkowitą kontrolę nad swoim czasem i nie musisz zdawać się na niczyją pomoc. 

Jeśli decydujesz się na wypożyczenie auta na pobyt w Polsce, niemal każda wypożyczalnia samochodów jest elastyczna pod względem czasu, na jaki możesz dokonać najmu. Dopuszczane są wynajmy nawet na jeden dzień lub dłuższy okres, na przykład dwa tygodnie czy nawet miesiąc. Dlatego możesz zarówno wypożyczyć samochód tylko w celu dotarcia do celu, jak i na cały okres pobytu. Jeśli interesuje Cię to pierwsze, tutaj polecane są wypożyczalnie umożliwiające zwrot w innym mieście wynajętego samochodu. Taką właśnie jest Wypożyczamy.

Ponieważ rezerwujesz samochód na pobyt w Polsce przez internet, możesz bez pośpiechu wybrać odpowiedni pojazd, uwzględniając własne potrzeby dotyczące ilości drzwi, pojemności bagażnika, rodzaju silnika i innych. Istnieje opcja dobrania wyposażenia dodatkowego, a więc gdy musisz mieć w samochodzie np. fotelik dla dziecka lub bagażnik dachowy, wystarczy tylko zgłosić taką potrzebę i gotowe.

Czym powinna cechować się dobra wypożyczalnia samochodów?

Przede wszystkim musi mieć szeroki wybór pojazdów dla swoich Klientów. Im jest on większy, tym rośnie szansa na to, że znajdziesz optymalne dla siebie auto na pobyt w Polsce. Po drugie – umowa wynajmu musi być przejrzysta. Dotyczy to zwłaszcza wszelkich opłat dodatkowych. Może się bowiem zdarzyć tak, że gdy oddasz samochód zabrudzony (wewnątrz lub zewnątrz), wypożyczalnia doliczy za to karę i będzie domagać się zapłaty. Dlatego należy koniecznie sprawdzić nie tylko warunki użytkowania wynajmowanego pojazdu, ale także zasady dotyczące jego zwrotu.

Aby wypożyczenie samochodu na pobyt w Polsce dawało Ci pełną satysfakcję, warto przemyśleć dobór wyposażenia dodatkowego. Jest to zazwyczaj opcja dodatkowo płatna, na szczęście zazwyczaj są to kwoty przystępne. Takie dodatkowe wyposażenie znacznie podniesie wygodę prowadzenia auta. Może być to zarówno nawigacja GPS, jak i bagażnik na rower, fotelik dla dziecka czy kamery cofania. Niezależnie od tego, z jakiego kraju przylatujesz do Polski, warto zapewnić sobie pełen komfort podczas prowadzenia samochodu.

wynajęte auto mieszkam za granicą przylatuję do polski

Co jest niezbędne do wynajmu samochodu?

Aby zawrzeć umowę o wypożyczenie samochodu online, wówczas niezbędne będą dwa dokumenty: dowód osobisty oraz prawo jazdy. Oba muszą mieć datę ważności dłuższą niż planowany termin zwrotu pojazdu. Jeśli nie masz obywatelstwa polskiego, w takiej sytuacji należy okazać paszport oraz międzynarodowe prawo jazdy. Te dwa dokumenty wymagane są w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy wynajem odbywa się online, czy na miejscu.

Gdy wynajmujesz auto na pobyt w Polsce online, wówczas podajesz dane identyfikacyjne dokumentów – jak seria i numer dowodu – aby system mógł zweryfikować je w bazach danych. Jeśli wszystko jest w porządku, można przejść do dalszych czynności, czyli dokonania opłaty. Wiele wypożyczalni w Polsce wymaga posiadania karty kredytowej w celu uzyskania kaucji, czyli zablokowania na koncie użytkownika określonej w umowie kwoty. Dlatego należy sprawdzić akceptowalne formy płatności jeszcze przed wybraniem samochodu!

Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wypożyczyć samochód na pobyt w Polsce, warto zapoznać z ofertą Wypożyczamy. Ta ogólnopolska wypożyczalnia aut zapewnia swoim klientom niezwykle dogodne warunki. Oferuje między innymi możliwość zwrotu wynajętego samochodu w innym mieście, a także wyjazdu za granicę. 

Dodając do tego fakt, że do każdego auta możesz dobrać wyposażenie dodatkowe oraz przystępne ceny, nie sposób nie polecić tej sieci każdemu, komu potrzebny jest samochód na pobyt w Polsce. Przekonaj się o tym i jeszcze dzisiaj zapoznaj z pełną ofertą!

Podobne wpisy

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas może zastanawiać się jak dojechać z lotniska do centrum. Kraków jest jednym z miejsc, które w okresie wakacyjnym stają się niezwykle turystycznym miejscem. Zastanawiasz się jak dojechać z lotniska do Krakowa?...
Przeprowadzka – ten moment prędzej czy później nadchodzi w życiu każdego. W pewnym momencie konieczny będzie wynajem samochodu do przeprowadzki. Najczęściej szukamy czegoś, co pozwoli na sprawne i szybkie przewiezienie mebli i wszystkich innych potrzebnych rzeczy....
Zakup auta to poważna decyzja. Najczęściej jest to zobowiązanie na lata, dlatego warto wcześniej dobrze się do tego przygotować. Dobrym pomysłem z pewnością będzie wypożyczenie samochodu przed zakupem auta. Jakie są tego zalety? Co możemy zyskać? Przeczytaj poniższy...
Wypożyczenie luksusowego samochodu na specjalne okazje wcale nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, taki wynajem sprawdza się zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych. Jak wygląda wynajem luksusowego samochodu dla klienta biznesowego? Jaki...
Wynajem busa to dobry pomysł na wyjazdy większą grupą osób, z rodziną bądź ze znajomymi. Dzięki temu nie trzeba rozdzielać się na dwa samochody, a wspaniałe wspomnienia tworzone są w komfortowych warunkach. Często też wynajem busa wykorzystywany jest do transportu...