wynajem busa na co zwrócić uwagę

Wynajem busa – na co trzeba zwrócić uwagę i co warto wiedzieć?

Wynajem busa to dobry pomysł na wyjazdy większą grupą osób, z rodziną bądź ze znajomymi. Dzięki temu nie trzeba rozdzielać się na dwa samochody, a wspaniałe wspomnienia tworzone są w komfortowych warunkach. Często też wynajem busa wykorzystywany jest do transportu towaru. Co trzeba wiedzieć przed wypożyczeniem busa? Jak wygląda wynajem busa? Co powinno znaleźć się w umowie najmu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy wynajęciu busa?

Jeśli zastanawiałeś się, jak wygląda wynajem busa, musisz wiedzieć, że wynajem busa osobowego różni się od najmu pojazdów osobowych. Nie da się ukryć, że ta pierwsza opcja stosowana jest raczej okazjonalnie – zwykle na weekend bądź na wakacje. Każda wypożyczalnia kieruje się indywidualną polityką i niekiedy możliwe jest wypożyczenie busa na dłuższy okres. Wynajem busów określony jest szczególną umową i to właśnie od niej uzależnione są warunki korzystania z usługi.

Jak wygląda wynajem samochodu? Coraz częściej wystarczy po prostu wejść na stronę interesującej nas wypożyczalni i wypełnić formularz. Jednak przed dokonaniem rezerwacji warto sprawdzić warunki odbioru, gdyż te mogą się różnić w zależności od wypożyczalni. Nie zawsze np. mamy oferowaną usługę podstawienia auta w wybrane przez nas miejsce. Dobrze jest także zapoznać się z opiniami innych użytkowników danej wypożyczalni samochodów. Jeśli zdecydujemy się na wynajem busa na doby warto także spojrzeć na limit kilometrów w umowie – jest to ważne szczególnie w przypadku wynajmu na wakacje, kiedy planujemy dużo podróżować. Przekroczenie limitu najczęściej wiąże się z dodatkową opłatą. A jeśli nie chcemy, żeby w trakcie fajnego wakacyjnego pojazdu pojawiła się awaria samochodu, wcześniej powinniśmy sprawdzić stan techniczny wypożyczonego samochodu. Dowiedz się również, co zrobić po zgubieniu kluczyków do samochodu. Aby cieszyć się wygodną podróżą, możemy zastanowić się nad różnego rodzaju udogodnieniami – klimatyzacją, mocą silnika i dodatkowym wyposażeniem busa.

wynajem busa wskazówki

Co powinna zawierać umowa na wynajem busa?

Wynajęcie busa odbywa się na takich samych warunkach, jak wynajem samochodów osobowych. Umowa na wynajem busa powinna zawierać określenie stron, czyli definicję kim jest wynajmujący ( w tym wypadku wypożyczalnia), a kim najemca – potrzebne są dwa dokumenty tożsamości. Oprócz tego w treści powinno się znaleźć oświadczenie woli, w którym przedstawione są szczegółowe warunki i przedmiot najmu. Oczywiście obie strony powinny złożyć podpisy, co jest równe z akceptacją warunków umowy najmu busa. 

W umowie na wynajem busa nie powinno się zapomnieć o wskazaniu daty rozpoczęcia najmu, czasu najmu i należnościach. Te ostatnie muszą zawierać kwotę ze jeden dzień i za cały okres najmu. W dobrym guście jest również opis kompletu dokumentów oraz wszystkich przedmiotów, które zostały przekazane wynajmującemu. Zdarza się również, że umowa reguluje wypowiedzenie najmu bądź odstąpienia od umowy.

Ile kosztuje wynajem busa? Czy się opłaca?

Chyba każdy, kto chciał skorzystać z wynajmu busa, miał w głowie pytanie, czy wynajem busa się opłaca. Po pierwsze, jest to lepsza opcja pod względem wygody. Lepiej zabrać więcej osób jednym samochodem, niż rozdzielać się na dwa pojazdy. Co więcej, tym samym oszczędzamy na paliwie. Oprócz tego warto zastanowić się nad wynajmem średnioterminowym lub długoterminowym, co zdecydowanie bardziej się opłaca. Zyskać z wynajmu busa osobowego możemy również wtedy, gdy szykujemy się na wyjazd z grupą przyjaciół lub mamy wielodzietną rodzinę – wtedy nawet nie musimy się zastanawiać. Przy dużej liczbie bagażu jest to doskonała alternatywa. Ostatnimi czasy coraz częstszym pytaniem jest: Carsharing czy krótkoterminowy wynajem auta – co się bardziej opłaca? Te dwie ciekawe możliwości niosą za sobą wiele dobrego i warto zapoznać się z każdą z nich.

Ile kosztuje wynajem busa? Wysokość ceny zależy przede wszystkim od marki samochodu oraz jego określonych funkcji. Nie bez znaczenia jest również zdolność przewożenia określonej liczby osób – wynajem busa 9-osobowego a wynajem busa 7-osobowego będą różnić się cenowo. Opłata za najem takiego samochodu może różnić się także w zależności od limitu kilometrów czy dodatkowego wyposażenia.

Wynajem busa – gdzie najtaniej?

Cena, jaką zapłacimy za wynajem busa na doby w wypożyczalni samochodów może różnić się diametralnie w zależności od tego z jaką konkretnie wypożyczalnię wybierzemy. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z różnymi ofertami i znaleźć takie miejsce na wynajem busa, gdzie najtaniej. Jakiego busa wybrać? Tutaj również mamy kilka opcji do wyboru. Dużą popularnością cieszy się Renault Trafic Long. Jest to auto bardzo bezpieczne – wielość systemów wspomagania jazdy znacząco wpływa na spokój kierowcy, jak i pasażerów. Zastanawiasz się nad wynajmem busa? Nie zwlekaj i zamów już dziś!